Sedm důvodů proč používat přírodní mýdla

Sedm důvodů proč používat přírodní mýdla

Přírodní mýdla mají spousty výhod. Podíváme se na ty nejdůležitější z nich.

1) Ochraňují a vyživují pokožku

Pokožka má pH 5.5, určitě si ještě vybavíte i kosmetickou značku, která si dala pH kůže do svého názvu. Většina běžných tekutých mýdel se snaží dosáhnout právě pH pokožky viz obrázek. Ovšem tuhá mýdla se pohybují svým pH v rozmezí většinou od 7 do 9 pH tím mají na pokožku lepší ochranný vliv, než mýdla tekutá. Po umytí přírodním mýdlem si můžete všimnout efektu tzv. namazané pokožky, kdy Vám zůstávají kapky vody na kůži, jako kdybyste před koupelí použili krém. Navíc do tuhého mýdla se dají velmi dobře zapracovat speciální ingredience, které napomáhájí k výživě a regeneraci kůže.

Jsou v zásadě dva druhy přírodních tuhých mýdel a to olejová (ty se skládají převážně z olejů, másel a dalších tuků, dají se obohatit i o další přírodní poklady, jako jsou výluhy z bylin, minerální prášky, včelí produkty atd.), pak jsou mýdla glycerinová (glycerin je přírodní látka, která velmi dobře hydratují pokožku, do těchto mýdel můžete přidat další obohacující látky, ale má to své limity). Glycerinová mýdla mají ještě tu výhodu, že se s nimi dá krásně kouzlit a dělat krásná mýdla i pro oči.

2) Nezatěžují životní prostředí

Když užívám slovo přírodní, tak z toho jasně vyplývá, že s těmito mýdly se nemusíte obávat umýt i v potůčku, protože v nich není nic, co by mohlo uškodit vám a ani přírodě.

3) Skvělé mycí schopnosti

I když máte po umytí přírodním mýdlem pocit, jako kdybyste se namazali krémem, tak to nezmenšuje jeho mycí schopnosti, spíše naopak. Mám tři děti a u těch pořádně prověříte sílu mýdla. Fixky dostanete z kůže raz dva, stejně tak borůvky… Je to prostě radost. Navíc přírodní mýdla poměrně dobře dokáží dostat z rukou pach po krájení cibule, nebo česneku.

4) Vydrží déle

Nepopsatelná je i výdrž mýdel. Oproti tekutým mýdlům vydrží mnohonásobně déle, takže s nimi i ušetříte. U olejových mýdel většinou platí, že čím starší, tím tužší a tím déle vydrží.

5) Estetický kousek

Dnes už se málo kdy vidí v koupelně mýdlo a s ním i mýdlenka, ale je to škoda, protože je to i překrásný doplněk každé koupelny. Navíc to velmi mile zaujme většinu návštěvníků. I do koupelny se dá promítnout roční sezóna mýdlem. Proč si nepustit jaro, léto, podzim, nebo zimu s Vánocemi do koupelny a nenavodit si krásnou atmosféru i zde?

6) Kvalitní suroviny

Nevím, jak jiní výrobci, ale my se zaměřujeme na kvalitu surovin, ze kterých mýdla vyrábíme, protože i to se samozřejmě odrazí ve výsledném mýdle a v jeho účincích. Do každého mýdla přidáváme některou z našich včelích surovin jako je med, vosk, propolis, nebo mateří kašičku, všechny tyto látky se starají o lepší výživu vaší pokožky a o zlepšení její ochranné funkce.

7) Skvěle provoní koupelnu

Mýdla, která nejsou zabalena do plastových tub, mají tu výhodu, že krásně provoní nejen koupelnu, nebo toaletu, ale i místo kde jsou. Ale bacha, nenechávejte je ležet ve skříni, na to je jich škoda. Trička neocení skvělé složení přírodních mýdel, ale kůže ano.

Spousta lidí má kůži narušenou a je buď suchá, nebo se naopak příliš mastí atd. Přírodní mýdla vrací kůži její původní vlastnosti. Je dobré si vybírat podle složení, tak aby bylo mýdlo co nejvýživnější právě pro vaši pokožku. Jestliže si nevíte rady, neváhejte napsat a ráda vám s výběrem pomohu a doporučím vám mýdlo přesně pro vás a vaši kůži.Zpět na seznam článků